Mobil İhracat

İhracatınızı Arttıracak Mobil Stratejiler ve Uygulamalar


Tinova olarak ihracatınızı arttıracak mobil uygulama projeleri ile uluslararası pazarlarda sizin için 7/24 talep toplayan uygulamalar geliştiriyoruz.


Mobil İhracat Nedir?

Mobil ihracat; mobil uygulamaların ve mobil odaklı stratejilerin bir arada kullanıldığı ihracat satış stratejisidir. Temelinde mobil uygulamalar ve uygulama mağazalarında geçirilen sürenin artışı ile buradaki ticari potansiyeli yakalamak bulunmaktadır.

Neden Mobil İhracat ?

Hedef pazardaki müşteri potansiyeline ilişkin öngörü elde etmek önemli
Mobil Uygulamaların Kullanımı Artıyor
Ürün Araştırmaları ve Satınalma Taleplerinin %50'si cep telefonları üzerinden geliyor
Uygulama mağazaları üzerinden ürün araştırma eğilimi artıyor
Düşük yatırım yüksek geri dönüş
Hedef pazarlarda sizin için 7/24 çalışan mobil uygulamanız ile satış yöneticilerinin işini kolaylaştırın
Yurtdışı alıcılara kolay ulaşın

Proje Yönetim Süreci

Doğru planlanmış proje yönetim sürecinin başarı getirdiğine inanıyoruz. En kolayından en karmaşığına kadar her farklı senaryoda doğru adımları atarak ilerliyoruz.

Mobil Stratejinizin Belirlenmesi ve Planlama

Markanızın ve işletmenizin stratejisinin belirlenmesi proje yönetim sürecinin başında yer alıyor. İhracat satışlarınız için firmanızın ana stratejisi doğrultusunda geliştirdiğimiz fikir ve önerileri, mobil ve web teknolojileri kullanarak yapılması gerekenleri belirliyoruz. Mevcut durumda “mobil”’e ilişkin yaptığınız tüm çalışmaları değerlendirerek eksik yanlarını da belirliyoruz. Hedef pazarlarda teknoloji anlamında rakiplerinizi de analiz ederek onların güçlü ve zayıf yönlerini belirliyoruz.

Uygulama Geliştirme ve Stratejilerin Yürütülmesi

Bir önceki aşamada belirlenen şirket ana hedefleri doğrultusunda mobil ihracat uygulamanızın kullanım senaryoları analiz edilerek mobil ve web projelerinizin iş akışları oluşturulur. Grafiksel kullanıcı arayüzleri tasarım ekibi tarafından oluşturulurken, kullanım hedefleri doğrultusunda oluşturulan algoritmalar yazılım ekibi tarafından mobil ve web projelerine aktarılır. Kusursuz bir geliştirme süreci için yoğun iletişim kurmayı tercih ederiz.

Uygulama Testleri

Her mobil uygulama veya yazılım projesinin doğası gereği birtakım kodlama eksikliklerinin oluşması muhtemeldir. Test ve kalite kontrol aşamasında geliştirme sonucu ortaya çıkan uygulama, uygunluk açısından gerekli kontrollerden geçer. Mobil ihracat projesinin kullanım senaryoları uygulanarak eğer varsa hatalar tespit edilir ve giderilir.

Yayınlama

Geliştirme ve test aşamalarından başarıyla geçen mobil uygulama veya web tabanlı projeler canlı yayına alınır. Mobil uygulamalar için uygulama mağazalarına yükleme yapılarak süreç başlatılır. Hedef pazarlarınızın yerel (ana) dilinde uygulama yayınlamak ve uygulama açıklamasında yerel dile yer vermek önemlidir.

Destek Hizmetler

Anlaşmanın türüne bağlı olarak bakım, pazarlama ve optimizasyon gibi destek hizmetler sunularak projenin başarısı garanti altına alınır.

Mobil İhracat Bilgi Merkezi

Mobil İhracat Çalışmaları için Kontrol Listesi

Tinova olarak ihracatınızı arttıracak mobil uygulama projeleri ile uluslararası pazarlarda sizin için 7/24 talep toplaya...

Devamın oku...

İletişim ve bilgi için