Doğrulama kodunu değiştir
Resmi Yeniden Yükle

Şu anda hiç yeni eylem yok.

Genel Bakış

2010 yılı itibariyle Akdeniz Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan AKDENİZ TTO (Akdeniz Üniversitesi, Akdeniz Teknoloji Transfer Merkezi), Üniversitemiz ile iş dünyası arasındaki köprü görevini yüklenerek Üniversitemizde üretilen bilimsel ve teknolojik bilginin toplumsal faydaya ve ekonomik değere dönüşümünü sağlamak üzere faaliyetlerine devam etmektedir. 2013 yılı itibariyle AKDENİZ TTO, yenilenmiş yapısıyla bir Teknoloji Transfer Merkezi (TTM) olarak kurgulanmıştır. 2015 yılı itibariyle AKDENİZ Teknoloji Transfer Merkezi, TÜBİTAK 1601 destek programından yararlanmaya hak kazanan dokuz üniversite arasında yer alma başarısını göstermiştir. Bugün itibarıyla AKDENİZ TTO, Batı Akdeniz Bölgesi’ndeki TÜBİTAK destekli tek teknoloji transfer birimidir. Ekonomik kalkınmanın temel taşı olan üniversite sanayi işbirliğinin kurumsal bir şekilde yürütülmesi için önemli bir görev üstlenen teknoloji transfer ofisleri (TTO), 2013 yılı itibariyle bir devlet politikası haline gelerek TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) tarafından desteklenen yapılar haline gelmiştir. TTO’ların üniversite ile sanayi işbirliğinde aktif rol üstlenerek koordinasyon ve iletişimi sağlayan, akademik çalışmaların sanayiye yönelik ürün ve hizmetlere dönüşmesinde rol oynayan bir yapısı bulunmaktadır. TTO’ lar bölgesel açıdan bulundukları akademik ve ticari ekosisteme göre farklılık göstermektedir. Her TTO bulunduğu lokasyonda en etkili ve verimli olabileceği forma gelerek sürdürülebilir üniversite sanayi işbirliğini sağlamayı hedeflemektedir. AKDENİZ Teknoloji Transfer Merkezi misyonu, üniversite sanayi işbirliğini, proaktif bir yaklaşımla ve sonuç odaklı faaliyetlerle birebir hizmet sunarak hayata geçirmektir. Merkezin vizyonu, Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında önümüzdeki 5 yılsonunda ulusal ve ulusalararası tanınırlığı olan, paydaşlarımız ile etkili iletişimi sağlamış, kurumsallaşma sürecini tamamlamış, sürdürülebilir bir yapıya sahip olmaktır.

Faaliyet Gösterdiği Sektör
Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) (Ana Sektör)

İşletme Türü*


Teknoloji Transfer Ofisi (TTO)

Firma Ticaret Sicil Numarası*


000007

Yetkili Kişi


Olgun Kitapcı

Çalışan Sayısı


10 - 30

İletişim Bilgileri:

Telefon*

05071498761

E-Posta Adresi*

akdeniztto@gmail.com

Adres
Akdeniz niversitesi Kamps, Dumlup?nar Bulvar? Enstitler Binas? A Blok Kat: 4, 07010 Konyaalt? - Antalya

Sektör Firmaları

Medipol TTO
İstanbul Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Yerleşkesi Kavacık Mahallesi Ekinciler Caddesi No:19 Beykoz-İSTANBUL Teknoloji Transfer Ofisi (TTO)
Daha Fazla Bilgi
(0)

1 Üye

0 Değerlendirme

ETTOM
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Meşelik Kampüsü Teknoloji Transfer Ofisi (TTO)
Daha Fazla Bilgi
(0)

1 Üye

0 Değerlendirme

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversite si Teknoloji Transfer Ofisi
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Teknopark A.Ş. Teknoloji Transfer Ofisi Taşlıçiftlik Kampüsü 60250 - TOKAT Teknoloji Transfer Ofisi (TTO)
Daha Fazla Bilgi
(0)

1 Üye

0 Değerlendirme

Ankara Üniversite si Teknoloji Transfer Ofisi
ANKARA UNIVERSITESI Teknokent Idari Bina A Blok Teknoloji Transfer Ofisi (TTO)
Daha Fazla Bilgi
(0)

1 Üye

0 Değerlendirme