2017-12-14 Zaman   Perşembe, Aralık 14, 2017 8:00 am - Pazar, Aralık 17, 2017 5:00 pm
Konum    Erbil Erbil Iraq
Oluşturan   
Kategori   

Neden Katılmalısınız!
 
            Irak'ın Kuzey Bölgesel Yönetimi'nin başkenti olan ve ülke genelinde yaşanan olaylardan etkilenmeyen Erbil, okul, hastane, alt yapı, enerji tesisleri, yol, arıtma tesisleri, lüks alışveriş merkezleri, otel ve konut inşaatlarıyla her geçen gün büyüyen ve gelişen dev bir şantiye görünümündedir.
 
            Geleceğin Dubai'si olarak görülen Erbil son 2 yıl içerisinde sosyal ve ekonomik alanda büyük gelişmelere sahne oldu. Milyonlarca dolarlık projelere imza atılan Erbil kentinde, alışveriş merkezleri, modern havuzlar ve bowling salonları göze çarparken, 5 yıldızlı otellerin inşa edildiği kentte İngiltere, ABD, İtalya’ya özel köyler açılırken, farklı ülkelerden insanların ve firmaların da bulunduğu bir de Royal köy bulunmakta. Son 2 yılda aralarında uluslararası bankaların da bulunduğu 15 yeni banka bölgede şube açtı. Birçok uluslararası banka ise şube açmak için girişimde bulundu. Irak'ın en güvenli bölgesi olarak gösterilen Erbil’in, savaş sonrası refah düzeyi hızla arttı.
            
            2010 yılında 6 milyar dolar olan dış ticaret hacmimiz, katlanarak 2014 yılında 11 milyar dolar seviyesine ulaştı. Bu performans sonucunda Irak, 2011 yılında Türkiye'nin en fazla ihracat yaptığı ülkeler arasında 10'uncu sırada iken, 2014 yılı itibariyle 2. sırada bulunmaktadır. 
 
            Ülkenin ithalatında en önemli pay % 24,5 ile Türkiye'ye aittir.  İkili ticaret hacmimizin krizin etkilerinin azalmaya başladığı 2011 yılından beri yapılan ihracatlar, ABD ve Rusya'ya yapılan ihracatı geçmiştir. Üretimin olmadığı ve A'dan Z'ye kadar her şeyin ithalat yoluyla sağlandığı bölge, kalıcı yatırım yapılması tavsiye edilen en gözde pazardır. Türk inşaat sektörünü kriz döneminde canlı tutan pazarların başında Irak; Almanya ve İtalya'nın ardından en çok ihracat yaptığımız 3. Pazar olma özelliğine sahipken sonraki yıllarda Italya’yı da geride bırakarak 2. Sıraya yerleşmiştir. Bu ihracatta sektörel bazda inşaat başı çekmektedir. Irak'a yapılan İhracatımızda her yıl katlanarak artmaktadır. Bu da pazar yüksek bir ivmeyle gelişmektedir ve bunun başlıca sebeplerinden biri de Türk firmalarının bu pazarda başı çekmeleridir. 

Detaylı Bilgi: 
Ahmet AKKOÇ - Satış Yöneticisi - PYRAMIDS GRUP FUARCILIK A.Ş. - 0539 437 08 81 - 


 


Doğrulama kodunu değiştir

Şu anda hiç yeni eylem yok.
ERBİL BUILDING 2017 – 11. Uluslararası Yapı – İnşaat, Belediye Ekipmanları ve Doğal Taş Fuarı
2 Katılıyorum
Yukarı